از چند سال دورتر تا به امروز:

شبکه های اجتماعی – طراحی صفحات وب – از سال ۷۲:
ایجاد و انتشار رایگان تنها لیست BBS ها (Buliten Board Systems) در ایران با نام BBSLIST
از زمانی که برای اولین بار با مودم ۲۴۰۰ خودم و از راه دور از تبریز به BBS های آن زمان مثل ندارایانه و ماورا وصل میشدم کم کم لیستی از این نوع از شبکه ها را برای خودم ایجاد کردم که با افزایش این تعداد آنرا رسما از طریق همین شبکه ها منتشر کردم. شبکه های اجتماعی ما در آن دوران همین BBS ها بودند. این لیست خیلی سریع توزیع شد و از محبوبیت خاصی بین همه مودم داران برخوردار گردید. کم کم مودمهای ۹۶۰۰ و ۱۴۴۰۰ که بازار آمدند و بعد ها هم شبکه دیتا مخابرات راه اندازی گردید این لیست بسیار پربارتر شده بود و دیگر فقط لیست شبکه های BBS نبود بلکه در آن لیست مراکز تلفن گویا ، مراکز اطلاع رسان از طریق فاکس و حتی کافی نتها هم اضافه شده بود. در آن زمان نشریات زیادی از لیست های من مشهور به ” BBSLIST مجاهدی ” استفاده میکردند که مطالب برخی از آنها در صفحه آرشیو موجود است.
با ایجاد اینترانتهایی مثل رایانه دوستان در تهران کم کم به فکر انتشار این لیست به صورت صفحات وب افتادم و به این طریق در لیست اولین طراحان صفحات وب هم قرار گرفتم.

مدیر عملیات و فروش پروازهای چارتر هواپیمایی کاسپین در آذربایجان شرقی از مهر ۷۲ تا اسفند ۷۳ :
سال دوم دانشگاه که بودم در پاییز ۷۲ بعنوان مدیر عملیات پرواز منطقه آذربایجان به صورت چارتر (در بستی) پروازهای هواپیمایی کاسپین در مسیر تبریز تهران را مدیریت کردم. با اینکه هیچ تجربه قبلی نداشتم و اطلاعاتی نیز از طریق آن شرکت به من ارائه نشده بود با ایجاد سیستمهایی به منظور ایجاد رفاه بیشتر در مشتریان و با شعار “ساعتهای خود را با پروازهای کاسپین تنظیم کنید” در شرایطی که قیمت ایران ایر ۱۹۰۰ تومان بود با قیمت ۲۴۰۰ تومانی و سرویسهای خوبمان کاری کردیم که اول پروازهای ما پر میشد و بلیطهای کاسپین به فروش میرفت. بعلت اینکه زمانم برای مطالعه کم شده بود و از درس عقب میماندم مجبور شدم کار را ترک کنم.

مشاور در زمینه مهندسی مجدد در شرکت آذرلاب تولید کننده تجهیزات پزشکی یکبار مصرف از اردیبهشت ۷۴ تاکنون :
سال آخر بودم که کاری در خصوص بهبود سیستم با استفاده از مهندسی مجدد را در کارخانه تولیدی پدرم انچام دادم تا اینکه فارغ التحصیل شدم. این همفکری های پر افتخار همچنان ادامه دارد.

مدیر فروش کاغذهای اداری شرکت میران تحریر (نمایندگی انحصاری محصولات لیرای آلمان در ایران) از مهر ۷۵ تا مهر ۷۶ :
مهر ۷۵ در شرکت لیرا (نمایندگی مدادهای لیرای آلمان در ایران) به عنوان مدیر فروش کاغذهای اداری مشغول کار شدم. محصولات این شرکت در رقابت با بسیاری از تولید کنندگان با حاشیه سود پایینی عرضه میشد ولی ظرف یکسال همکاری توانستم فروش را ۱۴ برابر نمایم.

مدیر و موسس شرکت رادان تحریر از دی ۷۶ تا اردیبهشت ۱۳۹۴:
بعد از آن بود که به فکر ایجاد شرکتی در زمینه کاغذهای اداری برای خودم افتادم. شرکتم را در همان سال با عنوان رادان تحریر و به دنبال آن علامت تجاری رادان را ثبت نمودم. برای آشنایی بیشتر با شرکتم و محصولات و خدمات آن به www.radantahrir.com مراجعه فرمایید.
محصولات شرکتم اکنون کاغذهای بهم پیوسته کامپیوتری ، رولهای فاکس ، کاغذهای کپی ، رولهای صندوق/ماشین حساب و رولهای پلاتر میباشد که همگی با نام تجاری رادان از طریق نمایندگان فروش در سراسر کشور توزیع میگردد.
پس از کاهش حاشیه سود این کسب و کار علیرغم تمام علاقه آنرا واگذار نمودم.

استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد ایزو ۹۰۰۰ از تابستان ۷۹ :
با توجه به علاقه ای که به سیستمی بودن کارها داشتم در سال ۷۸ به دنبال اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۰ بودم و در سال ۷۹ توانستم گواهینامه ISO 9002-1994 را از شرکت TUV – Management Services اخذ نمایم. از این طریق با ایزو آشنا شدم. ایزو هرگز برای من دست و پاگیر نبوده است بلکه اکنون احساس میکنم روح ایزو را درک کرده ام. به دنبال تغییر ورژن ایزو بلافاصله خودم با استفاده از مرجع هایی که از طریق انجمن مدیریت کیفیت ایران تهیه کرده بودم ورژنمان را به ISO 9001-2000 ارتقا دادم و در سال ۸۰ گواهینامه اش را اخذ نمودیم.

مشاوره در زمینه ساختار سایتهای اینترنتی از سال ۸۰ تا کنون :
همزمان با نیاز به برنامه نویسی برای اولین فروشگاه الکترونیکی کاغذ در ایران که برای شرکتم راه می انداختم با شرکتهای طراح صفحات وب آشنا شدم و این آشنایی موجب شد تا با برخی از آنها در خصوص بررسی وضعیت ساختار سایتهای وبی که طراحی مینمودند همکاری نمایم. شرکتهای ست کام ، پارس ادز و رسانه از آن جمله اند.

استفاده از مدل BSC در شرکت برای ارزیابی عملکرد در زمستان ۸۱ :
با BSC آشنا شده بودم که شرکت در سومین کنفرانس بین المللی مدیریت کیفیت ایران به من کمک کرد به زوایای مختلف این مدل پی ببرم و از آن در مدلی که برای ارزیابی عملکرد شرکت خودم طراحی کرده بودم بهره ببرم.

استقرار سیستم ارزیابی عملکرد بر اساس مدل EFQM به منظور کاندید شدن برای جایزه ملی کیفیت ایران در مرداد ۸۲ :
به دنبال مطرح شدن بحث جایزه ملی کیفیت ایران با مدل ارزیابی EFQM آشنا شدم و دوره های ارزیابی را نیز که توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران با همکاری موسسه استاندارد برگزار شده بود را با موفقیت طی نمودم.

استفاده از SixSigma در شرکت در زمستان ۸۲ :
دوره کوتاهی را در موسسه TUV Asia برای آشنایی با شش سیگما طی کرده ام. برای دوره کمر بند سبز شش سیگما به دانشگاه موتورولا در امارات دعوت شدم.

مدیر انتشارات رادان تحریر از سال ۸۲ تاکنون :
بعد از اینکه احساس کردیم میتوانیم به عنوان یک ناشر در زمینه های فرهنگی نیز فعالیت نماییم انتشارات رادان تحریر با مجوز وزارت ارشاد فعالیت خود را آغاز نمود.

مدیر ارشد فروش بدرسان الکتریک (نماینده انحصاری محصولات مولینکس، کروپس و لوازم خانگی توشیبا) از اسفند ۸۶ تا ۸۷) :
به منظور کسب تجربه جدید و استفاده از دانش و تجارب کسب شده در محیط سازمانی غیر از سازمان خودم به این شرکت پیوستم که پس از اتمام پروژه آن شرکت را ترک نمودم.

زمینه های تخصصی مورد علاقه:

– مدیریت کسب و کار
– کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی
– سیستم، ساختار، سازمان و مدیریت فرایندها
– مدیریت استراتژیک
– معماری سازمانی
– تفکر سیستمی
– برون سپاری
– مدیریت خدمات
– مدیریت روابط مشتری
– مدیریت کیفیت و استفاده راهبردی از استانداردهای کیفیت
– مدیریت بازار (سعی میکنم کمتر وارد این حوزه بشوم)